TV Kanalları Trt Çocuk - Kuzucuk
Kanal İçin Henüz Yorum Yapılmadı, İlk Yorumu Sen Yapmak İstermisin?
Trt Çocuk

TRT Çocuk

            Çocuklar için çizgi filmler, oyunlar ve öğretici içeriklerin yer aldığı bir kanal olan TRT Çocuk, 2008 yılında normal yayınlarına başlamıştır. Türkçe dilinde yayın yapmakta olan kanal, eğlenceli çizgi filmleri ve yarışma programları ile çocukların gelişimlerine olumlu yönde bir katkı sağlamaktadır.

            TRT Çocuk kanalında yer alan birbirinden güzel çizgi filmleri ve öğretici programları internet üzerinden TRT çocuk TV canlı izle yazarak, seyredebilmeniz mümkündür. İstanbul Muhafızları, Ege İle Gaga, Çılgın Orman, Abur Cubur, Ramazan Davulcusu ve Köpeği, Elif'in Düşleri gibi çeşitli çizgi filmlerin yayınlandığı kanalda çeşitli yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanan programlar da yer almaktadır.

Yeni ve Güzel Çizgi Filmler TRT Çocuk TV'de!

            Birbirinden yeni ve güzel çizgi filmlerin yer aldığı bir kanal olan TRT Çocuk, internet üzerinden TRT çocuk TV canlı TV izle özelliği sayesinde 24 saat boyunca canlı olarak seyredilebilmektedir. Kanalda çizgi filmler ve diziler dışında, öğretici yarışma programları da yer almaktadır. Eğitim alanında farklı yapımlar ile çocukları buluşturan TRT Çocuk, her zaman canlı olarak takip edilebilmektedir. Kanal, bir zamanların en beğenilen çizgi filmlerinden Pepe gibi diğer çizgi filmleriyle de çocukların ilgisini çekebilmektedir.

            Yayınladığı çizgi film ve programlarda çocuklara; alçakgönüllülük, dostluk, dürüstlük, kardeş sevgisi, iyilikseverlik, hayvan sevgisi, yardımlaşma, sağlıklı beslenme, problem çözme, sevgi, saygı ve sorumluluk gibi davranışların kazandırılması amaçlanmaktadır. Eğitici yanlarıyla anne ve babaların büyük ölçüde beğenisini kazanan TRT Çocuk programları özellikle Türkçe dilindeki programlara ağırlık vermektedir. Çocuklara yönelik olan programların eğitici ve öğretici olması bakımından birçok kurum tarafından ödüle layık görülmüştür. Kaliteli ve öğretici programlarıyla, çocuklar için en popüler kanallardan bir tanesi haline gelmiştir. Çocuk gelişimi üzerindeki katkıları ise, ayrı bir önem taşımaktadır.

Şampiyonlar ligi maçları ile uefa kupası maçlarını artık canlı olarak idman tv üzerinden canlı izleyebilirsiniz.

Kanal Yayın Akışı